poniedziałek, 11 lipca 2011

♥ Torby, Torebki, Torebeczki ♥

Pada deszcz. Z tego powodu postanowiłam uporządkować wg. alfabetu, wielkości i koloru moje torebki. Te na zdjęciu to nie wszystkie (nawet te nie pomieściły się w obiektywie ), pochowane w siatkach, na wieszakach, upchnięte gdzie się da =) Nie wiem czy się śmiać, czy się leczyć, bo ich liczba przekroczyła 70 sztuk i ciągle mi mało...
LOVE TORBY ♥
A może jak się zmuszę to oddam parę sztuk...

Za mało miejsca ....

... na kosmetyki. W mojej pierwszej, własnoręcznie uszytej kosmetyczce, której używam od 3-4 lat zabrakło miejsca na nowe kosmetyki, pchnidełka w wersji mini i inne duperelki. Chcąc, niechcąc - ale bardziej chcąc, byłam zmuszona stworzyć nową, unikalną kosmetyczkę. Z bawełnianego, prążkowanego materiału uszyłam nową, letnią kosmetyczkę. Ozdobiłam ją prostym haftem-spontanem. Efekt: całkiem udana kosmetyczka! Rozmiar i pojemność dość duża, jakbym doszyła ramiączka posłużyłaby za torebeczkę :) Ale to dobrze, można zawsze coś dokupić i z powodzeniem wrzucić do środka =)
Z lekka przybrudzona, ale nadal urocza "stara" kosmetyczka. W środku 2 przegródki, z przodu 2 kieszonki. Po wypraniu trafi do jednej z torebek. Mania zbiera
ctwa jest silna =)

A to "nowa" domkowa kosmetyczka. BIG SIZE =)


poniedziałek, 4 lipca 2011

WAKACJE !!!


Na dobry początek Nowy-Stary portfel =)
Wyszperałam w szufladzie stary, biały, skórzany portfelik, podniszczony i bez rzucającego na kolana wyglądu. Z pawlacza wyciągnęłam stary jak świat czarny materiał w kwiatki, naszyłam na niego paseczki z różowego materiału wydartego mamie siłą (Tildowe, kwiatowe wzorki, pożądane i bardzo przydatne mojej mamie w tworzeniu malusich sukieneczek dla Tild).
W ten oto sposób mam Nowy- Stary portfelik, mieszczący się do mniejszej wakacyjnej torebki :)


czwartek, 16 czerwca 2011

Totalny brak czasu...


...czyli sesja :( z jej powodu nie ma mnie na łączach, nic nowego nie zdziałałam przez całe 2 miesiące... najgorszy okres, to ten kiedy trzeba się zajmować mało miłymi rzeczami i poświęcać czas na naukę tego co najprawdopodobniej nigdy w życiu się człowiekowi nie przyda :(
Ale jak tylko sesja się skończy to pojawią się nowości i nawet spróbuję uszyć spódniczkę podpatrzoną od Kasialenki :)

O i proszę bawiłam się Photoshopem =)

niedziela, 1 maja 2011

Naszyjnik ...


Z nudów, po obejrzeniu tysiąca blogów i stron internetowych, postanowiłam stworzyć naszyjnik.
Rękaw starej bluzki, kilka stron gazety zrolowanych w kulkę, igła z nitką i tasiemka = nawet niezły naszyjnik.

Wianuszek


Przed Świętami, może jakieś 4 dni przed, poszłam na spacer z którego przyniosłam świeże gałęzie płaczącej wierzby - efekt: wianuszek, w tym przypadku tylko jeden sfotografowany, ponieważ 4 pozostałe leżą nie dokończone.
To najmniejszy z całej gromadki, ma raptem 12 cm średnicy :)
Miał być Świąteczny, ale mnie trochę poniosło i wyszedł codzienny :)

Przyjaciel Maurycego


Maurycy- ślimak, który wypełzł spod igły mojej mamy doczekał się kolegi =) Nie na długo co prawda, bo ten zagościł w domu Kachy, ale jest...był.
Przedstawiam Ślimaczka :)

czwartek, 21 kwietnia 2011

Owocowo


Wiosna jak się patrzy! Ciepło, owocowo ... tak owoce do herbaty PYCHA! A jaki efekt kolorystyczny!


A do tego grapefruit w wersji uśmiechniętej- biedak nie wiedział że to koniec jego żywotu ;)

Sałatka z Grapefruitem :
sałata lodowa, zielony ogórek, czerwona papryka,rzeżucha, rukola, sok z cytryny, lub oliwa z oliwek, szczypta soli, łyżeczka cukru, wszystko rozdrobnić lub pociąć na małe kawałki, dodać cząsteczki grapufruit'a i zjeść ! Można dodać to co się lubi... REWELACJA !


czwartek, 14 kwietnia 2011

Szmaciankowo ...


I tak oto, zamiast się uczyć, wyjść na spacer, posocjalizować się trochę, postanowiłam udoskonalać zdolności manualne. Powstał różowy Mufinek, którego sprezentuje komuś ważnemu, oraz nowa Tildunia =)

Mogłabym rzucić to wszytsko, studia - nudne jak flaki z olejem i poświęcić się całodobowem
u tworzeniu czegoś... z niczego.

To Mufinek wykonany z bawełny. Materiał wykorzystałam z kupionej w lumpeksie dziewczęcej sukieneczki.



Tildunia - sukienka z męskiej koszuli, serduszko i wisienki z filcu. Cała Tildunia ma zaledwie 22 cm